Connect with us

Auto Moto

Video: Ford odhalil šialený elektrický Mach-E s výkonom 1400 koní

Publikované

dňa

Ford Mach-E 1400 odfotený z bočnej strany

Čo je lepšie ako elektromobil s dvomi motormi? Elektromobil so siedmimi motormi. Zrejme to napadlo inžinierom z Fordu, ktorí prišli s novinkou Mach-E a vytvorili jednorazový model SUV s výkonom 1400 koní.

Tri motory bude mať Mach-E umiestnené vpredu, zatiaľ čo zvyšné štyri budú vzadu. Je tu jeden hnací hriadeľ, ktorý ich prepája s diferenciálmi. Ford tvrdí, že toto nastavenie maximalizovalo „prispôsobiteľnosť“, čo umožnilo vozidlo transformovať z pretekárskeho auta na driftovacie.
Ford Mach-E 1400 odfotený z hornej časti
Projekt zabral 10-tisíc hodín práce. Mark Rushbrook, riaditeľ motoršportu vo Ford Performance sa vyjadril nasledovne:
„Výzvou bolo kontrolovať extrémnu úroveň výkonu, ktorú poskytuje 7 motorov. Mustang Mach-E 1400 bol ukážkou umenia, ktoré je možné vytvoriť s elektrickým vozidlom.“
Ron Heiser, hlavný inžinier Mustang Mach-E, stručne auto zhodnotil jedinou vetou: „Mustang Mach-E 1400 je úplne šialený.“
Ford sa tu snaží ukázať že elektromobily môžu byť naozaj veľmi rýchle a budú mať miesto aj v superšportoch. Spoločnosť podobne experimentovala už s elektrickým Mustangom Cobra Jet 1400 v apríli a Mustangom Lithium 900 minulý rok v novemberi (čísla predstavujú výkon).
Ford Mach-E 1400 odfotený zo zadnej strany
V oficiálnej tlačovej správe Ford spresnil detaily o výkone:
„56,8-kilowatthodinová batéria je vyrobená z niklových mangánových a kobaltových puzdier pre veľmi vysoký výkon a náležitú rýchlosť vybíjania. Batériový systém je navrhnutý tak, aby sa počas nabíjania ochladzoval pomocou elektrického chladenia, čím sa skracuje čas medzi jednotlivými cyklami.
Integrovaný elektronický posilňovač bŕzd umožňuje sériové rekuperačné brzdenie kombinované s ABS a kontrolou stability, aby sa optimalizoval brzdový systém. Mustang Mach-E 1400 je vybavený brzdami Brembo, podobne ako pretekárske vozidlo Mustang GT4, a hydraulickým systémom ručnej brzdy, zadné motory možno vypnúť.“
Pohľad na interiér Ford Mach-E 1400
Ford sľúbil, že Mustang Mach-E 1400 čoskoro zažije debut na pretekoch Nascar, kde by mal prilákať nových fanúšikov a presvedčí o svojej kvalite tých starých.
Ťažko povedať, či niekto potrebuje viac motorov ako kolies, no určite je to niečo dostatočne extravagantné na to, aby sa ľuďom zapáčilo a vyvolalo pozornosť.

zdroj: electrek.co, zdroj fotografií: electrek.co

Čítať viac
Pridať komentár

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber