Connect with us

Technológia a veda

Intel opätovne odkladá výrobu svojich 7nm čipov

Publikované

dňa

Intel

Používatelia uvidia 7nm čipy od Intelu najskôr v roku 2023. Technologické zaostávanie oproti hlavnému konkurentovi AMD sa tak prehlbuje. AMD v tom čase bude totiž pravdepobne produkovať už svoje 3nm čipy.

Intel sa znovu dostáva do problémov. Po zlyhaniach so svojimi 10nm čipmi, ktoré by mali vyjsť koncom roku 2021, oznámil  odloženie svojich 7nm čipov pre desktopy. Problémom majú byť údajne slabé tržby.

Zdá sa, že 7nm je pre Intel nedosiahnuteľný cieľ. Čipy plánuje začiatkom roku 2023, čo je oproti pôvodnému plánu o 5 rokov neskôr. Pri rýchlosti, akou vývoj v tejto oblasti napreduje, je to akoby ste pri vývoji áut zmeškali plné dve generácie. Zaujímavé je, že 7nm Ponte Vecchio grafické karty sú naplánované už na roku 2022. Je však pravdepodobné, že Intel pre výrobu grafík využije aj tretiu stranu.  
Zatiaľčo Intel stále produkuje 14nm čipsety, konkurencia má za cieľ 3nm.  AMD predstavilo svoju Zen 2 architektúru minulý rok. Spoločnosť využíva na výrobu kapacity TSMC, ktoré plánuje prejsť na 3nm proces do roku 2022. Je teda pravdepodobné, že AMD predstaví svoje 3nm procesory do roku 2023. Samsung plánuje 3nm do konca roku 2021.
Zdroj: AndroidAuthority

 

Čítať viac
Pridať komentár

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber