Connect with us

Auto Moto

Mercedes-AMG GT Black Series má oficiálnu cenu, posadí vás na zadok

Publikované

dňa

Mercedes-AMG GT Black Series na ceste

Pred pár dňami nemecká automobilka po dlhšej čase predstavila ďalšie zaujímavé vozidlo. Ide o upravený Mercedes-AMG GT Black Series s osemvalcovým motorom a výkonom 537 kW (730 koní) a 800 Nm krútiaceho momentu. Teraz spoločnosť zverejnila aj jeho cenu.

Pohľad na pravé koleso Mercedes-AMG GT Black Series
Základná cena modelu Mercedes-AMG GT Black Series začne približne na hranici  335-tisíc eur. K tomu si však môýeze priplatiť aj ďalšiu nadštandardnú výbavu. Napr. paket AMG Track Package obsahujúci ochrannú klietku z titánu, štvorbodové bezpečnostné pásy a hasiaci prístroj, ktorý vyjde na 7540 eur.
Mercedes-AMG GT Black Series odfotený z pravej strany
Hoci bolo vozidlo navrhnuté s čo najmenšou hmotnosťou, dostupné sú aj luxusné doplnky. Paket Memory Package obsahuje elektricky ovládané sedadlá, zrkadlá a stĺpik riadenia za 1914 eur. Ďalej tu je aktívny asistent pre jazdu vo zvolenom jazdnom pruhu, stráženie mŕtveho uhla za 900 eur alebo audio systém Burmester za takmer 5-tisíc eur.
Medzi ďalšie príplatky patrí väčšia nádrž s objemom 75 litrov, asistent diaľkových svetiel a množstvo iných technických aj dizajnových vymožeností. A čo sa týka špeciálneho oranžového laku, ten vás vyjde na 8468 eur. Mercedes-AMG GT Black Series tak v plnej výbave môže stáť okolo 370 000 eur.
Mercedes-AMG GT Black Series odfotený z pravého boku
Čo  za túto cenu dostante? Vprvom rade vyše 700 koní pod kapotou, ktoré umožňujú akceleráciu z 0 – 100 km/h za 3,2 sekundy, z 0 – 200 km/h za necelých 9 sekúnd a maximálnu rýchlosť 325 km/h.  Cena zahŕňa aj nastaviteľný podvozok s adaptívnymi tlmičmi so špeciálnym režimom pre závodné okruhy. Súčasťou sú aj kované kolesá a karbónovo-keramické brzdy.
Mercedes-AMG GT Black Series odfotený spredu
Zdroj: Mercedes-Benz

Čítať viac
Pridať komentár

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber