Connect with us

Auto Moto

Lamborghini Essenza SCV12 bude najexkluzívnejším pretekárskym autom značky

Publikované

dňa

Essenza SCV12

Bolo oznámené a teraz je tu. Ide o limitovanú 40-kusovú edíciu Lamborghini Essenza SCV12, superšport určený iba na okruh s najvýkonnejším 12-valcovým motorom, ktorý vyvinula ikonická talianska značka.

Ide o priameho nasledovníka vozidiel, akými boli Miura Jota a Diablo GTR, pričom Essenza SCV12 máa aerodynamiku, ktorá bola inšpirovaná pretekárskymi prototypmi.
Stefano Domenicali, výkonný riaditeľ a predseda predstavenstva Automobili Lamborghini sa o aute vyjadril nasledovne:
“Essenza SCV12 predstavuje najčistejší zážitok z jazdy na trati, ktorý môže naša značka ponúknuť. … Lamborghini je značka, ktorá sa neustále pozerá do budúcnosti a hľadá nové výzvy, no nikdy nezabudneme na naše korene a kým sme. Essenza SCV12 je perfektnou kombináciou nášho netradičného ducha ako výrobcu superšportových automobilov a našej skutočnej vášne pre motoristický šport.”
Essenza SCV12 bola vytvorená iba pre  využitie na športovom okruhu, s riešeniami odvodenými z profesionálnych závodných áut. Motor s 12 valcami a objemom 6,5 litra má výkon 830 koní (610 kW), smerovaný na zadnú nápravu.
Pohon zabezpečuje nová sekvenčná šesťstupňová prevodovka X-trac, ktorá je súčasťou zadného push-rod zavesenia. Model Essenza SCV12 sa vyznačuje výnimočným pomerom výkonu a hmotnosti – 1,66 kg/kôň, za čo vďačí novej generácii karbónových monokokov, pri ktorých netreba dodatočnú internú ochrannú klietku vodiča. Za zmienku stoja aj nové odľahčené horčíkové kolesá. Napriek tomu je však Essenza SCV12 prvým vozidlom GT, ktoré bolo vyvinuté v súlade s bezpečnostnými predpismi prototypu FIA.
Maurizio Reggiani, technický riaditeľ Automobili Lamborghini sa vyjadril o vozidle nasledovne:
Essenza SCV12 je dokonalým vyjadrením motora V12 s prirodzeným nasávaním, ktorý je symbolom našej značky od roku 1963. Je to projekt v ktorom sme skombinovali futuristický dizajn, vylepšenú aerodynamiku a inovatívne riešenia ako uhlíkový monokok bez internej ochrannej klietky….”
Auto je aerodynamicky  účinnejšie,  ako modely GT3, pri rýchlosti 250 km/h je vyvíjaný prítlak s hodnotou 1200 kg.

Nová jazdná skúsenosť

Zákazníci SCV12 budú súčasťou exkluzívneho klubu, ktorý im dodá prístup ku špeciálnym programom pre jazdenie na hyperaute na najprestížnejších okruhoch na svete. Program zahŕňa uskladnenie auta v novom hangáre priamo v Sant’Agata Bolognese. Každé auto bude mať personalizovanú garáž a bude online monitorované, zákazník ho bude vidieť prostredníctvom aplikácie.
Celé zariadenie zároveň slúži zároveň ako “tréningové laboratórium Lamborghini Squadra Corse Drive” od Tecnobody, ktorá ponúka tréningové programy podobné tým, ktoré podstupujú pretekárski jazdci Lamborghini.
Giorgio Sanna, riaditeľ Lamborghini Motorsport, povedal:
“S Essenza SCV12 sme chceli vyzdvihnúť nielen výkon a zážitok z jazdy, no taktiež zážitok mimo auta. Zákazníci môžu využiť výhodu exkluzívnych a prispôsobiteľných služieb, aby si mohli užiť tú najlepšiu taliansku pohostinnosť a stať sa súčasťou rodiny Lamborghini Squadra Corse.”
zdroj: motor1.com, zdroj fotografií: lamborghini

Čítať viac
Pridať komentár

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber