Connect with us

Auto Moto

Nový Land Rover Range Rover zachytený pri testovaní

Publikované

dňa

land rover range rover 2022 odfoteny na ceste z prednej časti

Nejde o prvý záber z testovania ďalšej generácie Land Rover Range Rover, no po prvýkrát bolo toto luxusné SUV odfotené s ochrannou klietkou v interiéri. Toto je prekvapenie, predovšetkým pri úvážení, že prototyp nepripomína výkonnejšiu verziu modelu.

land rover range rover 2022 prototyp odfoteny zo zadnej strany

Zdroj: YouTube


Keď sa lepšie pozriete na zadnú časť, toto testovacie auto má dvojitý výfuk, čo naznačuje, že nejde o osemvalcový model. Stále je tu však viditeľná ochranná klietka v kabíne, ktorá zas naznačuje, že testovací piloti pri skúšaní pravdepodobne vyhodnocujú celkovú štruktúru vozidla.
Nový Land Rover Range Rover spoločne s ďalšou generáciou Range Rover Sport sa presunú na úplne novú hliníkovú platformu. Tzv. modulárna pozdĺžna architektúra (v originále Modular Longitudinal Architecture) bude významne ľahšia než súčasná a bude používaná pri každom novom modely Jaguáru a Land Roveru.
land rover range rover 2022 prototyp odfoteny z boku na ceste

Zdroj: YouTube


Podľa počiatočných informácií by 2022 Range Rover mal byť približne v rovnakej veľkosti ako súčasný model, ktorý sa teraz predáva, čo je jednoducho viditeľné na nových fotkách. Nový základ umožní používať plug-in hybridné a plne elektrické pohony, ktoré tu však nebudú od začiatku. Namiesto toho sa očakáva, že Range Rover bude vydaný s tradičnými spaľovacími motormi.
land rover range rover 2022 odfoteny na pretekarskom okruhu

Zdroj: YouTube


Keď už ide o pohon, jedna zo špekulácii zahŕňa, že modely ďalšej generácie Range Rover sa zbavia svojho súčasného 5,0-litrového preplňovaného osemvalca, ktorý by mal byť nahradený motorom BMW s 4,4-litrovým dvojitým turbo. Ďalej budú všetky diesele a benzínové jednotky súčasného modelu nahradené novými a efektívnejšími jednotkami.
Očakáva sa, že Range Rover bude spustený koncom roka 2021. Najprv bude dostupný v ponuke s viacerými spaľovacími motormi, no pribudne k nim plug-in hybrid, ako aj plne batériový elektromobil.
land rover range rover 2022 odfoteny na ceste zo zadu

Zdroj: YouTube

Čítať viac
Pridať komentár

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber