Connect with us

Domáce

Pri Piešťanoch začnú stavať Porsche továreň

Publikované

dňa

Porsche továreň

Na Slovensku máme celkovo 4 výrobné haly alebo továrne, ktoré vyrábajú najviac áut na svete v prepočte na obyvateľa. Onedlho by sa k nim mala pridať ďalšia automobilka na západnom Slovensku. Bude to v trojuholníku Bratislava-Žilina-Nitra. Diaľnice jednoducho určujú budúci vývoj zamestnanosti a nič na tom nikto nezmení. Porsche továreň tak pribudne pri Piešťanoch.

Samozrejme, že podpora zamestnanosti u nás na Slovensku je potrebná. Za nových investorov sme v celkovom kontexte radi. S príchodom automobiliek totiž prichádzajú aj noví subdodávatelia produktov pre automobilky. Tých je v konečnom dôsledku viac a zamestnajú viac ľudí ako samotné automobilky. Čiže je to stále skvelá správa pre našu ekonomiku.
Okrem toho, vývoj už nie je doménou len zahraničia. Práve spomínané Porsche totiž pri Hornej Strede neďaleko Piešťan buduje vývojové centrum, kde má nájsť prácu 500 rôznych inžinierov. Tí budú zodpovední priamo za vývoj pre automobilku Porsche. A to už je niečo iné ako obyčajná továreň na autá, no nie?

Ďalšia prevádzka vedľa vývojového centra

Novinkou má byť Porsche továreň, ktorá pribudne hneď vedľa spomínaného vývojového centra, teda pri obci Horná Streda. Ak si to pozriete na mape, tak zistíte, že továreň aj vývojové centrum je neďaleko od zjazdu z diaľnice D1 na Hornú Stredu. Ďalší nádherný príklad toho, ako je diaľnica skutočne pre rozvoj regiónu dôležitá. A to pritom nezamestnanosť v okrese Nové Mesto nad Váhom, kam Horná Streda patrí, ale aj neďalekých Piešťan, patrí k tým najnižším v rámci Slovenska. Jednoducho bez diaľnice a kvalitných ciest to na východe našej krajiny nepôjde.
Okrem tejto továrne a vývojového centra má Porsche už jednu prevádzku v Dubnici nad Váhom, opäť takmer priamo pri diaľnici D1, ide o nájstrojáreň. V novej továrni pri Hornej Strede má nájsť prácu až 1 200 ľudí, malo by ísť o výrobu samotných karosérií, ktoré budú s najväčšou pravdepodobnosťou potom prevážať do neďalekej Bratislavy ku kompletnému zmontovaniu, prípadne ďalej do rodného Nemecka, aby si Porsche stále ustrážilo punc Made in Germany.

Čítať viac
Pridať komentár

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber