Connect with us

Auto Moto

Je to oficiálne, BMW M3 Touring príde už v tejto generácii

Publikované

dňa

BMW M3 Touring

Po dlhých rokoch a generáciách bez kombi verzie nám BMW privezie darček v podobe BMW M3 Touring. Automobilka zverejnila oficiálnu správu, že v tejto generácii 3ky G20 postaví okrem sedanu M3 aj kombi verziu, v Mníchove označovanú ako M3 Touring. S BM3 Touring sa tak máme na čo tešiť?

Audi RS4 Avanat a Mercedes C63 AMG kombi dostanú veľmi vážnu konkurenciu. Zatiaľ čo doteraz na poli rýchlych kombíkov v strednej triede boli tieto dve autá vlastne jedinou konkurenciou, s novou M3 im pribudne ďalšia. A veru nebude to len tak nejaká. Automobilka si na novom BMW M3 Touring určite nechá záležať.

Prvý kombík M v roku 1992

Zatiaľ BMW z programu M predstavilo v celej histórii len 2 kombi verzie. Obe boli vo vyššej stednej triede, teda z modelu M5. Prvé M5 Touring generácie E34 prišlo v roku 1992, malo 3,8 litrový šesťvalec a maximálny výkon 340 koní. Na dnes smiešna hodnota, vtedy to však bolo niečo výnimočné.
O jednu generáciu neskôr prišla M5 s karosériou kombi opäť. Ako E61 nám priniesla nádherne spevavý 5,0 litrový V10 s pôvodom z formule. S maximálnym výkonom 507 koní síce nebola najsilnejšia voči takému RS6 Avant, avšak stále pôsobila ľahším dojmom a jednoznačne v zákrutách a na okreskách dominovala.

V poradí len tretí kombík

A teraz príde tretí kombík od BMW z dielne M, M3 Touring z generácie G80, teda v kombi označení bude mať určite inú koncovku. Ak príde rovnako ako sedan, bude to aj verzia Pure s manuálnou prevodovkou a pohonom len zadných kolies. Ak bude stavať na vyššej verzii, bude len ako štvorkolka a s automatickou prevodovkou. Detaily však BMW zatiaľ neprezradilo.
S určitosťou však vieme, že výkon aj základnej verzie bude nad úrovňou 450 koní a verzie s pohonom všetkých kolies bude cez 500 koní. Dvojspojková prevodovka už v ponuke nebude, nahradí ju automatická 8-stupňová prevodovka. Čo všetko ale bude k dispozícii s označením BMW M3 Touring, to zatiaľ nevieme. Oficiálne predstavenie by malo prebehnúť na prelome rokov 2022 a 2023.

Čítať viac
Pridať komentár

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber