Connect with us

Auto Moto

Porsche prekonalo rekord na Nürburgringu s ešte neodhalenou Panamerou

Publikované

dňa

Porsche rekord

Máme tu ďalší rekord v podobe ostrého kola na azda najslávnejšej trati na svete, na severnej slučke Nürburgringu. Automobilky tu bežne testujú svoje autá, obzvlášť tie, ktoré potom vydávajú za športovo ladené. Okruh totiž spája množstvo rôznych zákrut, roviniek, jednoducho zmes rôznych oblastí prakticky z celého sveta na jednom mieste. Porsche zaznamenalo rekord s modernizovanou Panamerou vo verzii Turbo, avšak ešte sčasti zamaskovanou, keďže svetovú premiéru bude mať až o niekoľko týždňov.

Porsche Panamera Turbo nie je najvýkonnejšou verziou. Ešte nad ňou stojí výkonnejší variant Panamera Turbo S E-Hybrid. Avšak je aj ťažšia a preto môže stratu výkonu dohnať verzia Turbo práve v zákrutách. Preto Porsche rekord zvládlo s verziou Turbo, ktorá je tak na podobnú akciu vhodnejšia.
Doterajšia verzia Panamera Turbo má 4,0-litrový preplňovaný benzín s 550 k a 770 Nm. Oproti Panamere Turbo S E-Hybrid váži o viac ako 300 kg menej, teda má značnú výhodu. Modernizovaná verzia bude poháňaná určite výkonnejšou verziou, motor však s najväčšou pravdepodobnosťou zostáva ten istý. Žiaden downsizing sa nekoná.

Porsche rekord

Zdroj: Porsche YT

Ten istý vodič jazdil na Panamere Turbo aj pred 4 rokmi

A čo to bol nakoniec za rekord, s ktorým sa Porsche chváli? Panamera Turbo je po modernizácii totiž najrýchlejším luxusným automobilom na okruhu Nürburgring. Konkrétny čas, za ktorý to vodič Lars Kern zvládol, bol 7 minút a 29,81 sekundy. Voči predtým dosiahnutého času s tak isto Panamerou Turbo pred modernizáciou je rýchlejšia o 13 sekúnd, čo je skutočne perfektný výsledok. V roku 2016 s Panamerou Turbo pred faceliftom zajazdil rekordný čas ten istý vodič.

Aby sme však boli úplne čestní, Panamera Turbo z rekordnej jazdy nebola až tak sériová. Minimálne tým, že vodič mal pretekársku sedačku a bezpečnostnú ochrannú klietku. Pneumatiky Michelin Pilot Sport Cup 2 však nie sú odlišné, budete si ich môcť kúpiť aj do bežnej sériovej Panamery Turbo. I keď je dosiahnutý čas v našich končinách skôr marketingovým prvenstvom, Panamera si tak opäť pripísala prvenstvo a značku športovej luxusnej limuzíny.

Čítať viac
1 Comment

1 Comment

  1. Pingback: Porsche Panamera má novú ostrú verziu Turbo S | BrainON.sk

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber