Connect with us

Ekonomika

Prečo sa oplatí nakupovať u lokálnych predajcov?

Publikované

dňa

výhody nakupovania u lokálnych predajcov

Pri vyberaní potravín, oblečenia, doplnkov alebo bytového zariadenia máte dve možnosti. Buď zvolíte nákup v shopping centrách a veľkých reťazcoch, alebo dáte prednosť menším lokálnym predajcom. 

Aj napriek tomu, že ceny u domácich producentov bývajú často troška vyššie v porovnaní s medzinárodnými reťazcami, stále viac a viac ľudí si vyberá návštevu v malých lokálnych obchodoch. Aké sú výhody takéhoto nakupovania?

1. Podporíte slovenské značky

Podnikanie nie je jednoduché v žiadnom odvetví. Značky, bary či reštaurácie si musia prejsť zložitým procesom od budovania povedomia cez získavanie nových zákazníkov až po udržanie stability. Tým, že sa u nich rozhodnete nakupovať produkty alebo služby, podporíte nielen slovenskú ekonomiku, ale aj jednotlivcov.

výhody nakupovania u lokálnych predajcov

Zdroj: Pexels

2. Dozviete sa príbeh

Zaujíma vás pozadie produktu, chcete vedieť, ako vznikla značka alebo ako sa podnik dopracoval k ponúkaniu konkrétnej služby? Predajcovia vo veľkých reťazcoch vám tento príbeh porozprávajú naozaj len veľmi ťažko. Ak však oslovíte predajcu v lokálnom podniku, ktorý má k tomu naozaj blízko, zistíte všetko, čo potrebujete.

3. Ľudský prístup

Väčšina lokálnych podnikov si uvedomuje, že každý zákazník je dôležitý. Stretnete sa preto s ľudským a férovým prístupom, vďaka ktorému sa radi vrátite späť.

4. Cena a kvalita – zlatá stredná cesta

V policiach na vás nečaká nekvalitný, lacný a narýchlo vyrobený tovar. Cena je priamo úmerná kvalite a vy dostanete presne to, za čo ste zaplatili. Predajcovia vám radi poskytnú informácie o procese výroby, použitom materiále a postupoch.

výhody nakupovania u lokálnych predajcov

Zdroj: Pexels


5. Vyskúšate niečo nové
Aj na Slovensku máme veľké množstvo kreatívnych ľudí, ktorí sa snažia preraziť so zaujímavým biznis plánom. Vám to dáva možnosť naraziť na niečo nové a netradičné, k čomu sa nikde inde nedostanete.
6. Potešíte životné prostredie
Nákup u lokálnych predajcov prospeje aj našej planéte. Tovar sa nedováža zo žiadnych iných krajín a na prepravu sa neminie extrémne množstvo paliva. Rovnako je to aj s balením. Na zabalenie tovaru dovážaného z diaľky býva spravidla použité veľké množstvo materiálu, najmä plastu. K záchrane planéty môžete svojou troškou prispieť aj týmto spôsobom.

Čítať viac
Pridať komentár

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber