Connect with us

Aktuality

Nové BMW M4: Dizajn, ktorý vás prekvapí

Publikované

dňa

Nové BMW M4

Sedan BMW M3 by mali predstaviť už onedlho. Rovnako spolu s ním predstavia aj kontroverzné M4 vo verzii kupé. Prečo kontroverzné? Nuž, najznámejší znak BMW, teda predné ľadvinky, sa v tomto prípade nestretli s úplným nadšením. Nové BMW M4 bude mať teda rovnako veľké ľadvinky. Po svetovej premiére sa uvidí či bude v rovnakom duchu pokračovať aj M3. BMW už trocha viac poodhalilo M4 na okruhu Red Bull Ring.

Spolu s novou M4 automobilka predstavila aj pretekársky špeciál, označovaný ako BMW M4 GT3. Ten samozrejme dostal viac rozšírený predný nárazník, rovnako je aj stavba celého auta rozšírená a s rozšírenými zadnými blatníkmi vyzerá nová M4 GT3 skutočne športovo. V tomto pohľade ešte viac vyniknú až disproporčne obrovské ľadvinky na bežnej M4 ako veľký úlet. Nové BMW M4 tak bude musieť veľmi zabojovať o priazeň.

Nové BMW M4

Sériová M4 spredu nevyzerá až tak dravo, ako špeciál GT3., zdroj: BMW


Čo zatiaľ vieme o bežnej M4? Základná verzia by mala ponúknuť 353 kW (480 k) a bude kombinovaná nielen s automatickou 8-stupňovou prevodovkou, ale stále aj základnou 6-stupňovou manuálnou prevodovkou. Vyššie bude stáť samozrejme verzia Competition, ktorá z rovnakého 3,0-litrového S58 zážihové šesťvalca ponúkne 375 kW (510 k). Táto verzia však už nebude mať možnosť manuálnej prevodovky. A príde aj vo verzii MxDrive.

Rozdiel medzi sériovým a športovým modelom je evidentný

Na okruhu Red Bull Ring v Rakúsku predstavili vedľa seba základnú aj GT3 verziu, avšak pri takomto priamom porovnaní je veľmi viditeľný rozdiel medzi sériovým a pretekárskym autom. Ak si pamätáte na 80-te a 90-te roky minulého storočia, keď vyrábali z pretekárskych verzií tie sériové, bez pár detailov ste ich od seba neodlíšili. Rovnako by to mohlo byť aj dnes, keby však všade nevládlo toľko prísnych nariadení a noriem. M4 spolu s M3 budú mať o približne mesiac svoju svetovú premiéru a dizajn M4 je už takmer úplne odhalený. Zostáva nám len čakať, ako presne upraví BMW aj sedan M3 a či sa bude viac odlišovať od M4 a pôjde „umiernenejšou“ cestou, alebo sa vydá cestou veľkých ľadviniek po vzore M4.

Nové BMW M4

Špeciál GT3 je akokeby iné auto voči bežnej M4., zdroj: BMW

Čítať viac
Pridať komentár

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber