Connect with us

Aktuality

Digitálne OLED svetlá od Audi prinášajú novú individualizáciu

Publikované

dňa

Digitálne svetlá OLED

Predné svetlá sú dôležitou súčasťou aktívnej bezpečnosti a pomáhajú nám registrovať prekážky na ceste za všelijakých poveternostných a nočných podmienok. Zadné svetlá slúžia nemalou mierou k aktívnej bezpečnosti, predovšetkým však informujú vodičov za vami o tom, kde sa nachádza vaše auto. Pre dizajnérov sú tak práve tie terčom ich módnych návrhov. Digitálne OLED svetlá od Audi v najnovšom modernizovanom Q5 prinášajú novú mieru individualizácie.

Tak ako sa vyvíjali predné svetlá, tak sa brali na zreteľ aj tie zadné. Avšak zatiaľ čo vpredu išlo obzvlášť o dosvit a teda čo najlepšie osvetlenie vozovky, tak tie zadné sa menili skôr esteticky. Pridávali LED zdroj svetla, avšak nebolo to až tak výrazné ako v predných svetlách. S mierou individualizácie ponúkne Audi v modernizovanom Q5 ešte niečo viac. Digitálne OLED svetlá vám totiž prinesú na výber jeden z 5 rôznych digitálnych podpisov.

Digitálne svetlá OLED

K dispozícii je 5 rôznych možností. Zdroj: Audi

V minulosti vo veľkom „frčali“ tuningové svetlá, ktorými ste si mohli zmeniť grafiku zadných svetiel tak, že ste vymenili celý komponent. V prípade modernizovaného Audi Q5 už nič také nebude treba. Odlíšite sa tak napríklad od suseda, ktorému sa bude páčiť iný dizajn. A o to predajcom ide. Ponúknuť niečo viac, čo nemá ani konkurencia.

Vyšší kontrast voči LED

Samotné OLED majú vyššiu homogenitu voči LED, majú teda vysoký kontrast a v noci sú tak výraznejšie. V modernizovanom Q5 majú v každom svetle 18 segmentov. Pritom jeden segment je tenký iba 1 mm, porovnateľná LED dosahuje 20 až 30 mm.

Digitálne svetlá OLED

Zdroj: Audi

Audi však plánuje okrem takto dizajnových zmien priniesť aj vyššiu bezpečnosť na cestách. K tomu pomôže tiež fakt, že v budúcnosti budú OLED svetlá napríklad upozorňovať vodičov za vami, že sú príliš blízko. Už dnes to dokáže stojaca Q5, väčší zmysel však bude pri pohybujúcom sa aute. V takom prípade digitálny podpis vykreslí na cestu čiaru, kde je bezpečná vzdialenosť. Avšak či ju dodrží, to už bude len a len na vodičovi idúcom za vami.

Čítať viac
Pridať komentár

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber