Connect with us

Lifestyle

Koľko kalórií spálite bežnými činnosťami? Nájdete tu bozkávanie, ale aj hranie PC hier

Publikované

dňa

koľko spálite kalórií

Horúce dni sú už takmer na konci, no mnohí z nás nemali dostatok času dostať sa do letnej formy. Avšak kvôli tomu, aby ste spálili nejakú kalóriu, nemusíte tráviť pol dňa vo fitku. Pohybová aktivita je veľmi dôležitá a dostatok energie vydáte aj pri mnohých každodenných činnostiach. 

Domáce práce

Umývanie riadu, vytieranie podlahy či vysávanie patria medzi menej populárne aktivity počas dňa. Avšak, pri každej z nich spálite veľké množstvo kalórií, ktoré vám pomôžu udržať energetickú rovnováhu. Polhodinové umývanie riadu vás bude stáť 163 kJ, vytieranie podlahy až 336 kJ. 30 minútovým vysávaním spálite približne 377 kJ.

Varenie

Varenie pre celú rodinu vám zaberie pokojne aj dve hodinky. Za takúto dobu strávenú v kuchyni spálite približne 1000 kJ, čo je 250 kJ za 30 minút. Pokiaľ chystáte veľkú večeru alebo honosnú rodinnú oslavu, môže vám počet kilojoulov vyskočiť naozaj veľmi vysoko.

koľko spálite kalórií

Zdroj: Pexels

Tancovanie

Chystáte sa v piatok večer do mesta? Choďte tancovať. Okrem toho, že uvoľníte poriadne množstvo endorfínov, spálite obrovské množstvo energie. Hodinou intenzívnejšieho tanca vytrasiete zo seba približne 1200 kJ.

Bozkávanie

K energetickému výdaju môžete započítať aj bozkávanie. Energetickým bozkom v trvaní 15 minút dokážete spáliť 102 kJ. Ak by vám táto činnosť zabrala hodinu, môže sa vyšplhať na viac ako 418 kJ.

Prechádzka so psom

Váš štvornohý miláčik potrebuje vyvenčiť? Po 30 minútach sa domov vrátite o 280 kJ ľahší. Ak sa namiesto prechádzky rozhodnete pre beh, číslo sa môže pri priemernom tempe vyšplhať až na 1000 kJ.

Čítanie postojačky

Beriete si knižku všade so sebou? Čítaním trávite čakanie u doktora, na zastávke, cestu v MHD či vo vlaku? Ak si pri tejto aktivite postojíte, spálite približne 80 kJ za hodinu.

Hranie PC hier

Hodinka strávená hraním počítačových hier vás vyjde na 75 kJ. Slušné číslo, čo poviete? Najviac zhodíte pri hraní akčných a dobrodružných hier. Ak by ste sa však rozhodli pre jednu z kinetických hier, počet vyprodukovanej energie bude niekoľkonásobne vyšší.

ko&ĺko spálite kalórií

Zdroj: Pexels

Čítať viac
Pridať komentár

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber