Connect with us

Lifestyle

5 najšialenejších diét v histórii: Z tohto sa vám zatočí hlava

Publikované

dňa

najdrastickejsie diety

Hovorí sa, že ženy nie sú so sebou nikdy spokojné. Aj keď sa sem-tam určite stretnete s dámami, ktoré sú so sebou ako-tak vyrovnané, nájsť takú, ktorá by na sebe nezmenila nič, je naozaj veľmi ťažké. 

Jednou z typických oblastí, na ktoré sa ženy pravidelne sťažujú, je váha. Niektoré vsádzajú na cvičenie a vyváženú stravu, iné sa uchyľujú k často nezmyselným diétám. Vatové obedy, cigareta namiesto raňajok či dobrovoľne zavedený parazit do tela – aké boli najšialenejšie spôsoby chudnutia v histórii?

Vatová diéta

Nie je to tak dávno, čo sa niektoré modelky priznali, že za ich štíhlu postavu je zodpovedná vata. Klasickú vatu alebo vatové tampóny si namáčali do rôznych ovocných džúsov a tie následne jedli. Aj napriek tomu, že táto diéta znie naozaj príšerne, mnohé ženy to zobrali ako návod na chudnutie. Najmä mladé dievčatá sa okolo roku 2000 vo veľkom “napchávali” vatou, čo viedlo k mnohým vážnym zdravotným problémom. 

Pásomnicová diéta

Približne v roku 1950 ženy zistili, že niektoré nebezpečné parazity v tele, ako napríklad pásomnica, dokážu absorbovať potravu, ktorú zjeme. Je teda jedno, koľko kalórií prijmete, nepriberiete ani gram.
Tento spôsob považovali za skvelý nápad na chudnutie. Nerobilo im problém prehltnúť vajíčka pásomnice alebo využiť hocijaký iný spôsob, aby sa im táto “nová kamoška” dostala do tela. Pásomnica však môže narásť až do dĺžky 6 metrov a v tele narobí poriadnu neplechu. Veľké množstvo takýchto prípadov skončilo cystami na mozgu, epilepsiou, demenciou alebo smrťou. 

Cigaretová diéta

Áno, čítate dobre. Niekde medzi rokmi 1920-1930 prišli ženy s dosť netradičným pomocníkom na chudnutie – cigaretami. V tomto období sa ľudia veľmi nestarali o nežiadúce účinky fajčenia a mnohí veľa nedávali ani pohybu a zdravej strave. Hľadali si preto “zľahčováky”, ktoré by im pomohli stratiť nejaké to kilečko. A presne niečím takým sa pre ne stali cigarety. 

najdrastickejšie diéty

Zdroj: Pexels

Ženy verili, že po cigarete stratia chuť do jedla. Ak boli hladné, zapálili si jednu alebo dve. Niektoré značky cigariet si na tom dokonca postavili kampaň. 

Vypľúvacia diéta

Vypľúvacia alebo žuvacia diéta, ktorá bola populárna v roku 1990, sa skladala z dvoch častí. Zástanci tejto drastickej diéty mohli zjesť akúkoľvek potravinu, nezávisle od toho, koľko má kalórií.
Sústo v ústach však nemohli v žiadnom prípade prehltnúť. Po pár sekundách žuvania ho jednoducho vypľuli. Takýmto spôsobom sa im do tela dostalo iba minimum kalórií, avšak takisto len malé množstvo živín, vitamínov a minerálov. 

Arzénová diéta

Tabletky na chudnutie nájdete v každom druhom obchode aj dnes. Ich zloženie však bolo v minulosti úplne iné. V 19. storočí obsahovali tabletky, ktoré vám mohli dopomôcť k štíhlosti, arzén. Tejto maximálne nebezpečnej látky nebolo v jednej tabletke príliš veľa, no ženy často prekračovali odporúčanú dávku a otrávili sa.

Čítať viac
Pridať komentár

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber