Connect with us

Domáce

Nový most v Bratislave má svoje meno, viete aké?

Publikované

dňa

Nový most v Bratislave

V Bratislave aktuálne pracujú robotníci na výstavbe 6-teho mosta ponad Dunaj. Aj keď sa to zdá ako vzdialenosť od Bratislavy, stále ide o mostný objekt, ktorý je potrebný práve pre hlavné mesto a tiež patrí stále do okresu Bratislava. O pomenovaní nového mosta v Bratislave rozhodovali ľudia v internetovej ankete. Po dlhom a napínavom hlasovaní o rôzne názvy už most svoje meno má. Ako sa bude teda volať?

Ešte v 70tych rokoch minulého storočia mala Bratislava len jeden most. Bol ním Most Červenej Armády, alebo po novom Starý most. Vývoj automobilovej dopravy v hlavnom meste a rozrastanie panelákových sídlisk v Petržalke však znamenali potrebu postaviť nový most a potom ďalšie tri. Po Most-e SNP do užívania dali Prístavný most, v 90-tych rokoch Lafranconi most a najnovšie v novom miléniu Most Apollo. Najnovší most v Bratislave tak vyrastie v hlavnom meste po viac ako 10-tich rokoch.

nový most v Bratislave

Zdroj: Bratislavské noviny


Bratislava tak má dnes 5 mostov, pre osobnú dopravu sú k dispozícii len 4. Najnovší, v poradí 6. most je súčasťou bratislavského obchvatu a diaľnice D4, ktorá má v tranzite odľahčiť už dnes poddimenzovaný Prístavný most. V ankete, rovnako ako pre Most Apollo, ľudia mohli vyberať jeho názov v internetovej ankete. Nakoniec zvíťazil názov Lužný most. Toto pomenovanie predbehlo v záverečnom hlasovaní názov Jarovský most.

Lužný most

V poslednom hlasovaní zvíťazil nový názov so ziskom 69 % pred 31 % druhého názvu. V hre bol na začiatku ešte názov Španielsky most, avšak toto pomenovanie bolo vyradené z hlasovania. Dôvod bol vcelku prozaický. Za tento názov hlasovalo množstvo falošných profilov. Do hlasovania o nový názov sa zapojilo len takmer 11 tisíc hlasujúcich, čo je v dobe internetu a sociálnych sietí vcelku malé číslo. Ako sa vám páči nový názov? Zvyknete si naň ľahko? Budete ho po dobudovaní D4 využívať a jazdiť po ňom pravidelne?

Čítať viac
Pridať komentár

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber