Connect with us

Správy

Máte strach z koronavírusu? Japonci vás vyliečia netradičnou technikou

Publikované

dňa

odreagovanie od koronavírusu

Japonská firma Kowagarasetai (Scare Squad) sa rozhodla bojovať proti strachu z koronavírusu naozaj unikátnym spôsobom. Svojim zákazníkom ponúka netradičnú službu, vďaka ktorej sa im podarí zabudnúť na práve prebiehajúcu pandémiu. 

Hororové odreagovanie

Všetko, čo musíte urobiť preto, aby ste zabudli na to, čo sa deje vo svete, je ľahnúť si do rakvy. Vo firme Kowagarasetai (Scare Squad) vás do nej pohodlne uložia a vtedy začne to pravé vzrúšo.
Cez malé okienko sledujete hororové scénky, ktoré vám zaručene naženú zimomriavky. Predstavenie hrajú herci prezlečení do kostýmov a zamaskovaní pomocou make-upu. Na umocnenie strašidelného efektu sa vás sem-tam dotkne nejaká zablúdená ruka alebo vás postrieka voda. 

odreagovanie od koronavírusu

Zdroj: Twitter

Návod ako si vyčistiť hlavu

Dôvodom vzniku tejto služby je priviesť ľudí, ktorí napríklad prišli kvôli vírusu o prácu alebo sa strachujú o fungovanie svojho biznisu, na iné myšlienky. Počas sledovania hororových scén ľudia odpútajú myseľ od súčasných problémov a naplno sa sústredia na práve prebiehajúcu aktivitu. 
“Pandémia je poriadne stresujúca,” vyjadrila sa Kenta Iwana, koordinátorka projektu od firmy Kowagaresetai. Kenta ďalej dodáva: “Dúfame, že si ľudia pri poriadnom kriku oddýchnu a odreagujú sa.”

odreagovanie od koronavírusu

Zdroj: Twitter


Každá šou trvá 15 minút a za jedno predstavenie zaplatíte 800 yenov, čo je v prepočte približne 7 eur. O zákazníkov naozaj nemajú núdzu. Nájdu sa medzi nimi domáci, ale aj turisti, ktorí prišli navštíviť mesto na pár dní. “Veľa akcií kvôli koronavírusu zrušili. Hľadala som niečo, pri čom by som mohla aspoň na chvíľku vypnúť,” komentovala svoj zážitok jedna z návštevníčok. 
Aj keď sa vám môže tento spôsob odreagovania zdať na prvý pohľad bizarný, mnohí ľudia považujú za oddych práve pozeranie hororových filmov, desivých príbehov alebo vyhľadávajú hry s touto tématikou. Nie je preto vôbec prekvapivé, že sa takáto aktivita teší obrovskej popularite. Nás by však museli aspoň chvíľku presviedčať, aby sme sa dobrovoľne nechali zavrieť do rakvy. 
Ako ste na tom vy? Skúsili by ste takúto službu?

Čítať viac
Pridať komentár

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber