Connect with us

Auto Moto

Inšpirácia pre hobby? Pozrite sa na tieto upravené modely autíčok

Publikované

dňa

Model BMW od Jakarta Diecast Project

Modely autíčok od výrobcu Diecast alebo Hot Wheels, ktoré môžete získať na benzínových pumpách, sú dobré na zbieranie, no všeobecne sa nedajú veľmi upraviť. No ak však máte tie správne nástroje a zručnosti, môžete upraviť svoje modely autíčok podľa potreby, tak ako to môžete vidieť na YouTube kanály Jakarta Diecast Project (ďalej JDP).

Ako môžete vidieť vo videu nižšie, YouTuber JDP má dostatočné množstvo nástrojov aj zručností, kedy prerobil svoje modelové autíčko BMW. Ide o kompletné prerobenie – model získal nový fialový lak, znížené odpruženie aj nové kolesá.

A nielen to. JDP dokonca vyrezal skutočnú motorovú kabínu vpredu a kufor vzadu, pričom obe sa dokážu otvoriť. No a nakoniec vytvoril aj mini motor s malým preplňovaním . Tento motor má dokonca aj medzichladič a štartér.

Pohľad na mini motor modelu BMW od Jakarta Diecast Project

zdroj fotografie: Youtube/Jakarta Diecast Project

Ako sa môžete pozrieť sami, za týmto modelárstvom sa skrýva množstvo detailnej práce, nakoľko autíčko bolo kompletne rozobrané a postavené od základov. Samotný motor je dôkaz presnosti, ktorá je potrebná na dokončenie takéhoto projektu.

 

JDP pridáva na svoj kanál pravidelne aspoň jedno video týždenne, pričom doposiaľ publikoval 99 videí. Jeho úplne prvým dizajnom bol model 1967 Pontiac Firebird 400, ktorý vyšiel v roku 2010. Samotný proces vytvorenia takéhoto modelu môže trvať až 9 mesiacov. Ako však môžete vidieť sami na videách, všetok investovaný čas je naozaj vidieť.

V galérii pod videom nájdete ďalšie fotografie.

 

zdroj fotografií: Youtube/Jakarta Diecast Project

Čítať viac
Pridať komentár

Zanechajte komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Top výber